Przepływomierz masowy gazów deltaflowC z rurką Pitota
Przepływomierz masowy dla gazów z rurką Pitota deltaflowC został opracowany do pomiaru powietrza w rurach i kanałach w bardzo precyzyjny i ekonomiczny sposób. deltaflowC jest najmniejszym i najszybszym przetwornikiem wieloparametrowym, służącym do pomiaru przepływu masowego gazów. Wykorzystuje wysoce precyzyjną technologię pomiaru różnicy ciśnień.
Precyzyjny pomiar masowego przepływu gazu za pomocą pomiaru różnicy ciśnień
Niezwykle szybkie czujniki różnicy ciśnień, ciśnienia statycznego i temperatury, a także wydajny mikro kontroler są zintegrowane w przetworniku o powierzchni zaledwie kilku cm². Urządzenie wykonuje pomiar przepływu masowego do 2 000 razy na sekundę. Mikro kontroler przetwarza wartości przepływu masowego i wysyła na wyjście zarówno sygnał przepływu masowego, jak i ciśnienia oraz temperatury.
Przepływomierz można również połączyć z rozdzielnym wyświetlaczem F012, który przez wyjścia 4 – 20 mA lub 0 – 10 V pobiera dane z sondy i wyświetla na ekranie wskazanie natężenia przepływu i sumy przepływu.
Zero konserwacji i brak dryftu zera
Dzięki nowoczesnej technologii mikrokontrolerów, deltaflowC oferuje wyjątkową stabilność punktu zerowego, szeroki zakres pomiarowy, wysoką dokładność i wysoką dynamikę pomiaru. Przepływomierz kompensuje wpływ ciśnienia i temperatury na pomiar i dostarcza użytkownikowi (skompensowany) przepływ masowy. W przeciwieństwie do innych metod pomiarowych, takich jak termiczne przepływomierze masowe, deltaflowC jest szczególnie odporny na osady olejowe i zabrudzenia powierzchniowe. Kolejną zaletą urządzenia jest fakt, że pomiar różnych gazów nie wymaga ponownej kalibracji. Wraz z automatyczną korektą punktu zerowego sprawia to, że deltaflowC prawie nie wymaga ani konserwacji ani korekcji dryftu zera.
Wysoka dokładność pomiarów
deltaflowC jest dostępny w dwóch klasach dokładności. Typ standardowy oferuje dokładność 4 %. DeltaflowC jest również dostępny opcjonalnie w wersji ze świadectwem kalibracji i dokładnością 2 %.
Zastosowania przepływomierza różnicy ciśnień
Początkowo deltaflowC był stosowany i zyskał popularność w wymagającej produkcji seryjnej silników spalinowych samochodów ciężarowych i pojazdów użytkowych. Wyróżniał się przede wszystkim precyzją i długoterminową stabilnością, nawet przy najsilniejszych pulsacjach. deltaflowC dokładnie odmierza masę powietrza dostarczanego do silnika i w istotny sposób przyczynia się do optymalnego sterowania silnikiem. Od teraz technologia ta jest również dostępna do zastosowań przemysłowych.
DeltaflowC jest wyposażony w wyjścia 4 … 20 mA i 0 … 10 V, lub alternatywnie interfejs CAN-bus. Może być skonfigurowany do pracy w ciągu zaledwie kilku sekund.
Montaż i instalacja
W przypadku mniejszych rur (od DN 20) deltaflow jest zanurzony na głębokość całej średnicy wewnętrznej rury. W przypadku większych średnic, DN 6000 i większych, głębokość zanurzenia wynosi 100 mm. Przetwornik uwzględnia podczas obliczeń przepływu różne pozycje króćców różnicy ciśnień, które są zależne od zastosowania urządzenia. Gwarantuje to dokładność dozowania cieczy dla wszystkich rozmiarów rur. Co istotne, użytkownik nie musi martwić się o prawidłowe ustawienie urządzenia; montaż deltaflowC jest na tyle prosty, że praktycznie nie istnieją „błędy instalacji”.
Sonda deltaflowC jest standardowo dostarczana z pierścieniem montażowym. Przetwornik można łatwo sparametryzować w zaledwie kilka sekund za pomocą samych przełączników DIP.
Opcjonalny wyświetlacz F012 oferuje nie tylko lokalne wskazanie wszystkich wartości, ale także wyjście impulsowe totalizera. Do obliczania przepływu można bezpłatnie pobrać intuicyjne i proste oprogramowanie. Za pomocą zdalnego wyświetlacza zasilania F012 bardzo łatwo jest wykonać pomiar z totalizerem. Wyświetlacz podłączony do zasilania zasila sondę deltaflowC lub zwężkę Venturiego napięciem 24 VDC.
Typowe aplikacje:
- Sprężone powietrze,
- Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja (HVAC),
- Regulacja powietrza do spalania,
- Monitorowanie powietrza procesowego,
- Pneumatyka,
- Gazy obojętne do spawania i procesów laserowych, druk 3D: spiekanie laserowe (SLS),
- Zaopatrywanie laboratoriów w gazy techniczne,
- Pomiar spalin,
- Sprężarki.