Wykorzystanie urządzeń do pomiaru mętności w browarze HOLSTEIN
[ultimate_heading main_heading=”Systematyczna oszczędność dzięki urządzeniom do pomiaru mętności” spacer=”line_only” spacer_position=”middle” line_height=”2″ line_color=”#003a73″ main_heading_font_family=”font_family:Raleway|font_call:Raleway|variant:500″ main_heading_style=”font-weight:500;” main_heading_font_size=”desktop:20px;” sub_heading_font_family=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans” sub_heading_margin=”margin-bottom:40px;” line_width=”100″ spacer_margin=”margin-top:20px;margin-bottom:20px;”][/ultimate_heading]
Browar Holsten, zlokalizowany w Hamburgu, jest firmą należącą do przedsiębiorstwa Carlsberg Group, zatrudniającego ponad 43 000 pracowników. Przedsiębiorstwo znajduje się w czwórce największych producentów piwa na świecie i ma swój udział na ponad 150 rynkach. Każdego dnia sprzedawanych jest około 114 milionów butelek piwa marek należących do tego przedsiębiorstwa.
Dlatego też, tak niezwykle istotne jest zapewnienie ciągłej i stabilnej pracy linii produkcyjnych. Wiele stosowanych do tej pory urządzeń miało problem z powtarzalnością sygnału pomiarowego podczas procesu filtracji. Pomimo wykorzystywanych technologii, urządzenia wykonujące pomiar mętności nie były w stanie zagwarantować bezpieczeństwa produktu. Prowadziło to do znacznego zwiększenia kosztów.
Ponowna kalibracja systemów, konserwacja, jak i ciągły pobór energii poprzez osuszanie układów za pomocą powietrza procesowego, były głównymi przyczynami decyzji o zmianie dotychczasowych systemów.
Firma Seli pracowała nad tym problemem przez ostatnie 3 lata i, dzięki doświadczeniu zdobytemu we współpracy z browarami, skonstruowała nowy przyrząd zarówno dla wykrycia zmian produktu, jak i pomiaru mętności. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga konserwacji, i może być z łatwością zintegrowane z istniejącym systemem. Czujnik mętności STS 01 to proste w obsłudze urządzenie dla separacji faz w niskim zakresie mętności do ok. 600 EBC.
Nowy mętnościomierz STS 03 jest wynikiem dalszego rozwoju systemu i służy jako urządzenie pomiarowe z możliwością kalibracji. Dzięki zastosowaniu STS 03 podczas warzenia, pełen zakres mętności może być monitorowany jeszcze przed filtrem.
Pomiary w zakresie od ok. 10EBC do 3250EBC są powtarzalne zgodnie z DIN EN ISO 7027 i posiadają wyjątkowo wysoką rozdzielczość. Kolejną zaletą jest możliwość dowolnej kalibracji urządzenia przez użytkownika.
Za pomocą menu można dowolnie konfigurować 6 dostępnych punktów kalibracji. Darmowe oprogramowanie Seli umożliwia prostą parametryzację, monitoring i dokumentację procesu. Dodatkowo, dzięki opcjonalnym filtrom kalibracyjnym, użytkownik ma możliwość samodzielnej weryfikacji mierzonych wartości.
[dt_default_button border_radius=”1″ border_width=”0px” btn_width=”btn_full_width” button_alignment=”btn_left” button_padding=”12px 18px 12px 18px” default_btn_bg_color=”#003a73″ font_size=”14″ icon_size=”14″ link=”url:https%3A%2F%2Faea-technique.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F04%2FHOLSTEN_case-study_PL-2.pdf||target:%20_blank|” size=”custom” smooth_scroll=”y”]Pobierz plik i dowiedz się jak opłaciła się inwestycja w urządzenia do mierzenia mętności.[/dt_default_button]