Czy wiesz jak działa nurnikowy miernik poziomu cieczy LP firmy TECFLUID S. A.? 🤔
Poznaj bliżej budowę mechanizm działania nurnikowego wskaźnika poziomu cieczy LP. Na filmie widoczny jest miernik w wykonaniu specjalnym na życzenie Klienta, z kołnierzem DN80 oraz dla ciśnienia PN63.
Jak działa nurnikowy wskaźnik poziomu?
Działanie LP81 opiera się na prawie Archimedesa. Pływak o gęstości zbliżonej do mierzonej cieczy jest zawieszony na łańcuszku przyczepionym do sprężyny w celu utrzymania równowagi = wskazania zero i jest zawsze zanurzony w cieczy (nie unosi się na powierzchni).
Zmiana poziomu cieczy powoduje zmianę ciężaru pływaka (już częściowo zanurzonego), co można zmierzyć poprzez rozciągnięcie lub ściśnięcie sprężyny podtrzymującej pływak. Zmiana długości sprężyny jest przenoszona na igłę wskaźnika poprzez sprzężenie magnetyczne i użytkownik może odczytać poziom kontrolowanego medium.
Co wyróżnia nurnikowy miernik poziomu cieczy?
Nurnikowy miernik poziomu cieczy typu LP wykonuje dokładny pomiar nawet w ciężkich warunkach: wysokich temperatur, wysokich ciśnień lub pracy z płynami korozyjnymi. Pomiar jest skalowany w % lub wysokości poziomu cieczy. Może być montowany na szczycie zbiornika lub w bocznej komorze pomiarowej. Nie wymaga zasilania.
Występuje w wersji Ex, dla stref zagrożonych wybuchem. Posiada certyfikaty ATEX, IECEx oraz PZH.
Dane techniczne i zastosowania nurnikowego wskaźnika przepływu
Dane techniczne:
- temperatura cieczy: – 60 ºC … + 150 ºC (- 120 ºC … + 400 ºC na życzenie);
- ciśnienie robocze: standardowo PN40 (widoczny na zdjęciu miernik jest wykonany specjalnie dla PN63);
- pracuje w zakresie: 300 mm … 6 m.
Zastosowania:
- przemysł chemiczny i petrochemiczny,
- magazyny chemikaliów,
- przemysł spożywczy i browarniczy,
- przemysłowe pomiary cieczy w zbiornikach.
Add comment